רומא הנצחית

טיול בעקבות האימפריה הרומית ברומא, נאפולי ופומפיי

ההיסטוריה משופעת באימפריות, ממלכות ומדינות גדולות וחשובות. אולם אין, וכפי הנראה גם לא תהיה, אימפריה כמו זו של רומא. בשיא כוחם חלשו הרומאים על מרחב הים התיכון כולו, תוך שהם מטביעים חותם שאין שני לו על הציביליזציה האנושית כולה. מרכזה של האימפריה וליבה הפועם שכן בעיר הנצחית, שכל הדרכים הובילו אליה. מבעד לכסות הבטון והאספלט של העיר המודרנית, ובין הארמונות, הכיכרות והכנסיות המפוארות שנבנו בה לאורך המאות, ממשיך עברה העתיק לצוץ מכל עבר ולהיות נוכח ומשמעותי גם כיום. נאפולי, הלא היא ניאפוליס או “העיר החדשה”, היא אחת מהערים האותנטיות, המחוספסות והקשוחות באיטליה. בעיר הייחודית, הנחשבת למולדת הפיצה, נותרו שרידים רבים מהעת העתיקה. בסמוך לנאפולי שוכנת פומפיי, שנהרסה בהתפרצותו הקטלנית של הווזוב בשנת 79 לספירה. הביקור בפומפיי הוא חוויה ייחודית ונדירה, משום שהיא קפאה בזמן והשתמרה כמעט כפי שהייתה בעת שנחרבה. אין דרך טובה יותר להתקרב לעולם הרומי מאשר לשוטט ברחובותיה המרוצפים של פומפיי ולבקר במבני הציבור, המרחצאות ובתי המידות המפוארים שבנו תושביה העשירים והמפונקים.

מסלול הטיול נבנה במיוחד עבור מי שמבקש להתחקות אחרי עברה המפואר של האימפריה הרומית, אך הוא מתאים גם למי שכבר ביקר ברומא ובנאפולי ומחפש דרך שונה וחדשה לטייל בשתי הערים.

מסלול הטיול בנוי בצורה מודולרית וגמישה:

  • יום ראשון: ביקור באתרים החשובים ביותר מהעת העתיקה ברומא, ובראשם ליבה ההיסטורי של העיר ששימש כמרכזה הפוליטי והחברתי מאז ימי קדם.
  • יום שני: ביקור באתרים מרכזיים נוספים של רומא העתיקה, בהם מרחצאות מפוארים, דרכים מפורסמות ומקומות בעלי חשיבות היסטורית – כגון זה שבו נרצח יוליוס קיסר בשנת 45 לפנה”ס.
  • יום שלישי: ביקור בחווילה המפוארת שבנה הקיסר אדריאנוס מחוץ לרומא, בה התגורר בשנותיו האחרונות וממנה ניהל את האימפריה רחבת הידיים שהייתה אז בשיא תפארתה.
  • יום רביעי: טיול בנאפולי בין אתרים מהתקופה הרומית, בהם עיר תת קרקעית מרתקת ושרידי אמפיתיאטרון מפואר בו הופיע אף נירון קיסר, אחד מהראוותניים והמטורפים בשליטי רומא שהתיימר להיות שחקן.
  • יום חמישי: מסע במנהרת הזמן וטיול בין אתריה המרכזיים והחשובים ביותר של פומפיי.

חבילת הטיול כוללת את המרכיבים הבאים:

  • מסלול טיול מפורט ומסודר לפי ימים ושעות, בהתאם למספר הימים שתבחרו.
  • הנחיות והמלצות בנוגע לשעות פתיחה, דרכי הגעה ואופן הזמנת כרטיסים (במידה שנדרש).
  • מפת גוגל המכילה את כל האתרים הרלוונטיים.
  • הסבר על כל אחד מאתרי המסלול, כולל הפנייה למקורות מידע נוספים.

עלות החבילה תלויה במספר הימים שתבחרו, ניתן לתאם בנוסף שיחת ייעוץ בזום להתאמת המסלול באופן פרטני ואישי עבורכם (בעלות נוספת).

הזמנת טיול

יצרת קשר